Mentat

Zpracování bezpečnostních informací získávaných z bezpečnostních nástrojů CESNET

Standardní služby
Více informací Ikona šipky

Základní vlastnosti služby

Systém Mentat představuje nástroj pro jednotné zpracování bezpečnostních informací získávaných z bezpečnostních nástrojů umístěných v e-infrastruktuře CESNET. 
Systém Mentat je komplementární k systému Warden. Systémy jsou vyvíjeny, testovány a provozovány především pro potřeby sdružení CESNET, pro jeho členy a další zapojené instituce.

  • Jedná se o modulární SIEM (Security Information Management System) navržený pro správu a zpracování informací z bezpečnostních nástrojů (IDS, IPS, sondy, honeypoty, logy…).
  • Moduly používají jednotný framework, rozšíření funkcí systému přidáním dalších modulů je velmi jednoduché.
  • Jednotné zpracování, vyhodnocování a distribuce k zodpovědným osobám.
  • Systém Mentat zpracovává velké množství bezpečnostních událostí pocházejících z nejrůznějších zdrojů, především z bezpečnostních nástrojů, které monitorují e-infrastrukturu CESNET

Služba je dostupná pro všechny připojené organizace, nebo jejich součásti. Webové rozhraní poskytuje jednotný náhled na bezpečnostní události a incidenty vztahující se ke konkrétní síti, umožňuje nastavit podobu reportingu bezpečnostních incidentů (notifikací prostřednictvím el. pošty) a zpřístupňuje globální statistiky naskladněných dat.

Služba je pro organizace připojené k e-infrastruktuře CESNET dostupná bez dalších poplatků.

Ikona šipky
Ikona šipky

Nenašli jste, co jste hledali?